لب تاب

قیمت و مشخصات لپ تاپ | آموزش های رایانه ای

گاهی اوقات در انجام کارهای کامپیوتري با به کار بردن ترفندهایی می توان شمار زیادی از دشواری های بوجود آمده را حل نمود. در این مطلب قصد داریم ۵ ترفند دیجیتالی را به شما تعلیم دهیم که احتمالاً با بعضی‌هاي انها آشنا باشید و با بعضی‌ها هم نه! چیزی که مهم هست این هست که ترفندها یکسری کارها را برای شما آسان‌تر خواهند کرد، پس توصیه میکنیم که در ادامه‌ي این پست را همراهی کنید.

 

۱- به صورت معکوس تصویر سرچ کنید
فرض کنیم عکسی به دست شما رسیده که می خواهید آن را در سایز اصلی دیدن کنید، یا می خواهید منبع آن را پیدا کنید و یا تصویر‌هاي نمونه با آن را پیدا کنید . سرچ کردن تصویر به صورت‌ معکوس مانند سرچ معمولی در گوگل هست اما این جا به جای متن ازعکس بهره گیری میکنیم. این ترفند به درد کسی که اینترنتی با کسی قرار می گذارد هم می خورد!

 

به منظور اینکار فقط کافیست به سایت جست‌و‌جوی تصویر گوگل بروید و عکسی را آپلود کنید و پس از آن بی درنگ می توانید شاهد نتیجه‌ي جست‌و‌جوی‌ تان باشید.

 

۲- باز کردن تب بسته شده در مرورگر
این رخداد خیلی پیش می آید که به طور تصادفی تب‌هاي باز شده در مرورگرتان را می‌بندید اما برای باز کردن آنچه باید کرد؟
می توانید مرورگر خود را باز کنید و از طریق انتخاب «History» تب خود را پیدا کنید اما راه آسان‌تری هم برای اینکار هست و طبق آن برای باز کردن اتوماتیک تب بسته شده‌تان در رایانه میتوانید

 

از کلیدهای میانبر «ctrl+shift+T» و یا در مک از کلیدهای میانبر «command+shift+T» بهره گیری کنید.اکنون میتوانید با گمان آسان مجدد از تب بسته شده تان بهره گیری کنید!

 

۳- تلفن همراه خود را در حالت guest mode بگذارید
احتمالاً برای شما هم پیش آمده باشد که کسی بخواهد گوشی‌تان را قرض بگیرد اما مسلما تلفن همراه شما همه ي‌ي زندگی شماست و شامل تاریخ کوتاه‌ي مرورگر و تصویر‌ها و اطلاعات شخصی تان می شود . پس چگونه میتوان از دیدن اطلاعات شخصی تان توسط دیگران پیشگیري کرد؟ اگر شما از گوشی‌اي با سیستم عامل اندروید بهره گیری میکنید میتوانید از انتخاب «Guest mode» بهره ببرید.

 

به منظور بهره گیری از این انتخاب انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید و روی انتخابٔ User بزنید. با ورود به صفحهٔ User یا کاربر، هم می توانید پروفایل خودتان را مشاهده نمایید و هم انتخاب «Add guest» را. با کلیک کردن بر روی انتخاب «Add guest» می توانید از خصوصیت «Guest mode» یا حالت مهمان گوشی خود بهره‌مند شوید.

 

«Guest mode» به دیگران اجازه می دهد که فقط به چیزهای ساده و پایهٔ گوشی‌تان مانند مرورگر کروم دسترسی داشته باشند اما مخاطبین تاریخ کوتاه سرچ و دیگر داده‌هایتان را از آن ها مخفی میکند. شما می توانید از طریق همین مسیر تلفن خود را از حالت «guest mode» خارج کنید.

 

۴- با دکمه‌هاي ولوم گوشی تصویر بگیرید
چند بار پیش آمده که میخواستید از خودتان سلفی بگیرید اما چون شست تان درست به دکمه نرسیده عکستان تار شده ؟ اگر می‌توانستید جور دیگری تصویر بگیرید آسان تر نبود ؟ در این جا یک راهکار ساده برای شما داریم. شما میتوانید از دکمه‌هاي کم و چندان کردن صدای گوشی برای تصویر گرفتن بهره گیری کنید .

 

اینکار خیلی وقت‌ها از فشردن دکمه‌ي تصویر گرفتن خود دوربین آسان تر بوده و بر روی شمار زیادی از گوشی‌هاي اندروید و آیفون پاسخ میدهد و اصلاً هم فرقی ندارد که دکمه‌ي کم کردن صدا را بزنید یا چندان کردن صدا را .

 

۵- از اکران اتوماتیک ویدیوها در یوتیوب پیشگیری کنید
تازه دیدن یک کلیپ را تمام کردید و هنوز دارید به آن فکر می کنید که یوتیوب خود به خود یک ویدیوی دیگر را برای شما اکران میکند.خیلی از مردم نمی دانند که به راحتی می توانند خصوصیت اکران اتوماتیک یوتیوب را متوقف کنند.دفعه‌ي بعد که ویدیویی را در مرورگرتان باز کردید دنبال دکمه‌ي «autoplay» در سمت راست

 

صفحه مرورگرتان بگردید. وقتی آن را در حالت off یا خاموش قرار دهید به رنگ طوسی در می آید و از این به بعد وقتی تماشای یک کلیپ را تمام کردید یوتیوب دیگر خودش به طور اتوماتیک ویدیوی بعد را اکران نمی کند.

بت اسپات